a

ERZİNCAN'DA OTO EKSPERTİZİN TEK ADRESİ

TEL: 0(446) 226 12 24
CEP: 0(546) 439 43 58

info@erzincancomputest.com
YENİ SANAYİ SİTESİ, 2. SOKAK, NO:35 MERKEZ/ERZİNCAN

BİZİ INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN!

Pazartesi - Cumartesi 08:00 - 20:00

PAZAR - TALEP DAHİLİNDE AÇILABİLİR

0(446)2261224 - 0(546) 4394358

info@erzincancomputest.com

Yeni Sanayi Sitesi

2. Sokak, No:35

Bizi Takip Edin
Erzincan Oto Ekspertiz | Erzincan Computest  >  Hizmetlerimiz   >  Kaporta ve Boya Kontrol

Kaporta ve Boya Kontrol

Oto expertiz, otomobil, kamyonet gibi araç uzmanlarının teknik cihazlar kullanarak ayrıntılı şekilde incelemeleri ve bu inceleme sonucunun rapora dökülmesidir. Bilgisayara bağlı cihazlarla araçlardaki satılacak araçta değişen, boya olup olmadığı, işlem gören herhangi bir aksam var mı, motor gücü, şanzıman durumu fren sistemleri gibi kriterler ölçülerek alıcıya belge halinde aktarılmaktadır.

Oto Expertizde Hangi İşlemler Yapılır?

İkinci el araç alım satımı expertiz öncesi riskli bir ticaretti. Zira bazı satıcılar araçtaki kusurları gizlemekte ve alıcının satıcının sözlerine güvenerek işlem yapması neticesinde kusurlar görülmemekte idi. Ancak oto expertiz ile bu riskler kaldırılmış olmakta ve aracın varsa kusurları detaylı şekliyle raporda görülmektedir. İkinci el aracın oto expertiz işlemi ile motor gücü, değişen yıllara oranla motorun yıpranma oranı, aracın kaporta boya kontrol, tavan boya olmak üzere bütün bölgelerde boya ustasıyla birlikte teknik cihazla boya testi kontrolü ve araçtaki herhangi bir değişen olup olmadığı resimli şekilde ortaya konulmaktadır. Ayrıca tekerleklerin güç ölçümleri, şanzıman kontrolü, el freni kontrolü de bu expertiz işlemiyle raporda yer verilen ölçümlerdir. Alanında uzman kişilerin yer aldığı oto expertizde aracın iç direklerinde oynama olup olmadığı ve aracın herhangi bir kazaya karışıp karışmadığı da alıcı ve satıcı kişiye aktarılmaktadır.

Her ne kadar sms yoluyla kaza durumu sorgulansa da, aracın kaza yapılmasına rağmen kayda geçmediği durumlarda bu sistemde görülmemektedir.

Alanında yetkin Erzincan oto ekspertiz sayesinde hem satıcı araçtaki kusurları gizleyemeyecek hem de bilmediği kusurlar var ise öğrenmiş olacaktır; alıcı ise kafasında yer edinen sorularına çözüm bulmuş olacak ve her şeyini öğrendiği aracı gönül rahatlığıyla alabilecektir.